01 February 2013

JOŠ JEDAN NOVI OSVRT NA NAŠU SOFKU NIKOLIĆ . .


. . . . . . I U OVOM VIDU..OD POSTAVALACA..
(SOFKA NIKOLIĆ,BIJELJENSKA DIVA)



Kao da sada čujem harmoniju i ritam
milozvučnog Sofkinog tananog glasa
dok usamljeno šetam zelenilom Bijeljenskog parka
u ušima mi odzvanja tiha pjesma
Dilber Stana

Povija se njemo lipa rascvijetala
rođena kad i Sofkina pjesma
lipa opet iznova cvati,a Sofka,
Bijeljenska diva,leži u grobu bez belega

U kapeli maloj ,uz mjezimicu svoju Marijolu,
nježno miluje kćerkine crne duge kose
pjevuši joj sevdalinku,i tiho uz def svira
uspomene budi,nježno ljubi zaspale oči,
preplašene srne,
zna kada je prvi korak propratila,
i osmjeh sa lica nježnog ukrala

Svi su je zvali Kraljica Skadarlije,
ljepotom plijeni Age,i Begove Šeher Sarajeva,
Mostar i Šantić,još uvjek kad liju hladne jesenje kiše,
puste more suza,niz obraze dok pjesmom Emina,
odaju počast ,uz predivnu sliku Sofkine ljepote,

Odoše dani,mjeseci,u godine zaborava,
Bijeljenska diva,sad njemo leži,
zaboravljena od Boga i ljudi
u svojoj mukloj tuzi,bol boluje,
i nikom ne kazuje,
šta majčinsko srce može da izdrži

Pjesma utihnula,samo tupi šum,.
njemo se poklanjam,
a u duši mi stegla se misao
zar neko poput tebe moja Sofka,
prokletstvo da takvo nosi,
Ti sada samo znaš za osmjehe
neba,
a ja kao nebeska skitnica čuvam ti uspomene,o moja Sofka....

01 January 2013

NOVOGODIŠNJA ČESTITKA





SVIMA KOJI DOLAZITE OVDE A PONAJVIŠE GOSN SPASI SEKULIĆU ŽELIM SVE NAJLEPŠE U NOVOJ 2013. GODINI KOJA JE NA PRAGU I SPREMNA JE I ČEKA DA NADJEMO JOŠ SVEŽIH DOKUMENATA I PLOČA I SLIKA I BILO ČEGA DRUGOG ŠTO JE PRIPADALO USPOMENI NA HEROINU OVOG BLOGA SOFKU NIKOLIĆ.




27 December 2012

OFFICE OF WAR QC 3592 47 Sofka Nikolić peva



EVO NEŠTO LEPO KA NOVOGODIŠNJI PRAZNIK KOJI DOLAZI I NA OVE PROSTORE RASPADNUTE JUGOSLAVIJE U LIKU I DELU VELIKE I NEPONOVLJIVE SOFKE NIKOLIĆ. DVE PESME "IZ RATNIH ZALIHA" KANCELARIJE ZA RAT amerike I POSVEĆEN OVIM
JU-GOSLOVENSKIM KRAJEVIMA. TAD SE JOŠ POGREŠNO SRICALO IME JUGOSLAVIJE I TO DANAS DELUJE SMEŠNO A VEOMA TUŽNO JER TE DRŽAVE VIŠE I NEMA.

Elem da se vratimo Sofki, našem Spasi i svima vama ostalima koji je volite i slušate i dan danas ovo je poklon za novu godinu i poklon svima koji vole zvuk njenog glasa i njene interpretacije.

SOFKA NIKOLIĆ pjeva sa ratnih zaliha

20 December 2012

Sofka Nikolić - Da znaješ mori mome, Keremejli, Čoček (196_)




Na jednom finom JUKANALU nadjoh ovo i naravno lep komentar našeg Spase tamo:

"ČUDESNO I UZBUDLJIVO..VELIKA I SLAVNA NAŠA SOFKA U POODMAKLIM SVOJIM GODINAMA U PRIČI O NJENOM ŽIVOTU-PEVA I IGRA U ULOZI SALCE, MAJKE KOSTANINE..PEVA SVOJ ŽAL..ŽAL ZA MLADOST ..KAO ONA NEKAD KOŠTANA BEŠE..OVO JESTE SOFKA I NJEN ZIVOT"

Hvala Spasi za ovaj lep komentar!

11 December 2012

Šta kaže WIKIPEDIA o Sofki?


Čuvena slobodna enciklopedija interneta WIKIPEDIA ima lep članak o našoj heroini i čast mi je da tamo na toj lepoj enciklopediji vidim i link do ovog našeg skromnog sajta. Videćete link dovde u ovom lepom i veoma skromnom članku na toj čuvenoj enciklopediji virtuelnog sveta.


06 December 2012

Radio emisija o SOFKI


  Jedna lepa novina u našem i vašem muzeju Sofke Nikolić. Srećom i blagoslovom novih dana evo još  dve prekrasne emisije o našoj Sofki.Povodom tačno 85 godina  od snimanja Sofkine prve ploče i 30 godina po njenom upokojenju. dirljivo lepo  sa Sofkinim glasom i govorom i mnogim novim snimcima predratnim i posleratnim. Posebno dirljivo lepa pesma iz duše na posleratnim snimcima iz početka šezdesetih. U   drugoj emisiji dva znalca koji se dugo i ozbiljno bave u ovom domenu  iznose nam nove i malo znane stvarne i dokumentovane podatke o životu  i karijeri naše heroine, slavne Sofke. Sa par neobjavljenih snimaka predratnih   koji nam jos više približuju ovu dragu umetnicu..srećan sto sam u prilici da ovo možemo da dodamo u ovaj lepi   muzej i zahvalan   i domaćinu bloga i prilici da ovo postoji i svima koji su sa srcem, savetom, prilogom, trudom  na ovom radili. Spaso Sekulić


13 November 2012

SOFKA Tužna dama u crnini 1975


Опет ћу да се огласим поводом овог чланка, али наравно много касно али мени важно.
Веома је важно да се сагледа како наши новинари бездушно и без икаквог срама пишу глупости. Прво име рубрике је "КАКО ПРОЛАЗИ СЛАВА"?!?!? Слава никад не пролази, глупава новинарска пискарала. СЛАВА је нешто што се стиче  и задржава своим радом. Слава неких музичара остаје вечна а ви новинарска шкрабала нестајете. Ко још зна нешто о вом новинару или о новинама где је ово изашло? (ТВ НОВОСТИ) НИКО!

Но о СОФКИ НИКОЛИЋ ће се знати још много година касаније и чак и кад власника овог блог ане буде било и свих нас који нју волимо и поштујемо све што је она урадила за живота.